Auto Show - Slovakia Ring:

Šiesty ročník Auto Show - Slovakia Ring sa uskutočnil aj tento rok 13.-14.11.2015 na Slovakia Ringu, kde diváci mali možnosť zažiť spojenie okruhových pretekov a rally show na špecialne vytvorených rýchlostných skúškach.  Na tieto preteky prišli jazdci nielen zo Slovenska, Česka ale aj Maďarska a Poľska. Medzi týmito pretekármi nesmeli chýbať ani Róbert Šutor s navigátorom Tomášom Šutorom z nášho Motocross clubu Skýcov, ale ani naši priatelia z Automotoclubu Pezinok Pavol Jajcaj s navigátorom V. Sedláčkom, ktorí jazdili na autách Ford Fiesta.  Za nádherné reprezentovanie im patrí vrelá vďaka.

Ostatné fotky nájdete tu:

V NYIRÁDE KONIEC UŽ V DRUHEJ ROZJAZDE:

V maďarskom Nyiráde sa išiel štvrtý pretek v rámci Zóny strednej Európy v rallycrosse. Počas horúceho víkendu sa tu predstavilo vyše 100 pretekárov. V Karolovej divízii Supertouringcars -2000 sa na štart postavilo 19 jazdcov.
V sobotu sa išli tréningy a taktiež aj 1. rozjazda. V dvoch tréningoch Karol zajazdil druhý a štvrtý čas. V prvej rozjazde Karol obsadil 4.miesto.
V nedeľu za ešte teplejšieho počasia rozjazdy pokračovali. No nikto z CarlosTeamu nečakal, že to bude ich posledná jazda. Karol sa počas svojej rozjazdy držal na 3. mieste, no predposlednom kole ho z ničoho nič predbehol Maďar Csirmáz. Neskôr sa zistilo, že Karolovo spomalenie malo aj dôvod, a tým boli problémy s motorom. Karol už viac nechcel opotrebovať motor a rozhodol sa pretek v Nyiráde ukončiť. Bol jeden z množstva jazdcov, ktorému Maďarsku odišiel tiež motor. Dúfajme, že im podarí motor opraviť a uvidíme Karola čoskoro na tratiach.

Úspech Karola Šedivého v Orechovej Potôni:

Dňa 24.05.2015 za zvuku silných koní pod kapotou sa v Orechovej Potôni uskutočnil X - Race 2015, ktorého sa zúčastnil aj náš jazdec Karol šedivý junior, ktorý v plnej paráde ukázal všetkým ako sa má jazdiť. Karol skončil na nádhernom 1.mieste aj napriek tomu, že mu v prvej rozjazde vypovedala prevodovka. No za pomoci jeho neskutočných mechanikov sa im to podarilo vymeniť.
Nášmu úspešnému jazdcovi blahoželáme a želáme mu veľa šťastia a úspechov aj do ďalších pretekov.

Preteky automobilov do vrchu Jankov Vŕšok:

Za zvuku pištiacich gúm sa dňa 23.5.2015 na trati Uhrovec - Jankov Vŕšok uskutočnili preteky automobilov do vrchu pod názvom Maverick Rescue Euro Cup 2015, na ktorých sa zúčastnili naši priatelia pretekári z Automotoclubu Pezinok. Pavol Jajcaj v prvý deň za hustého lejaku všetkým ukázal, ako treba jazdiť na vode a vo svojej triede E1 - 2000 na vozidle Nissan Sunny 2,0GTi vystúpil na najvyšší stupeň víťazov. Jeho tímový kolega Juraj Demovič v triede S1 - 1600 na vozidle Honda Civic sedan 1,4 16v dosiahol v prvý deň skvelé  druhé miesto.
K ich dosiahnutým výsledkom im blahoželáme a prajeme veľa šťastia do jázd druhého dňa.

Výsledky našich jazdcov v Novej Dedine:

Dňa 14.3. 2015 sa v Novej Dedine uskutočnilo 4. kolo RaceShow. Na týchto pretekoch sa zúčastnili aj dvaja naši pretekári a to Šedivý Karol, ktorí sa umiestnil na 6. mieste a Šutor Robert na skvelkom 4.miestie. Pretekalo sa v troch triedach: Klasika, Profi a ženy. Tieto preteky sa konali v uzavretom nepoužívanom areáli na pevnom asfaltovom podklade s množstvom budov, ktoré sú s časti súčastou pretekov.
K týmto výsledkom im v mene Motocross Clubu Skýcov blahoželáme.

Prekliatie v Slovakia Ringu pokračuje:

Sezóna 2013 - 1.závod Melk - narušená geometria-5.miesto

Sezóna 2014 - 1.závod Máriapócs-odtrhnuté koleso-6.miesto

Sezóna 2015 - 1.závod SlovakiaRing-prasknutá poloos-6.miesto

Už sa stáva neželanou "tradíciou", že v prvom závode sezóny nie je súdené umiestnenie na "bedni". Pritom prvý závod CEZ v rallycrosse 2015, ktorý sa išiel prvýkrát na Slovensku sa pre Karola vyvíjal vcelku sľubne. V sobotu sa v 1.rozjazde umiestnil celkovo na 4.pozícii. Druhá sobotňajšia rozjazda bola zrušená. Pokračovalo sa teda až v nedeľu.
Za neutíchajúceho vetra sa jazdci ráno postavili na svoju druhú rozjazdu. V tej Karol obsadil celkové 3. miesto a do poslednej rozjazdy opäť nastupoval v snahe o dobrý výsledok. Všetko tomu aj nasvedčovalo, no v druhom kole tretej rozjazdy bolo vidno z auta dym. Karol následne auto odstavil mimo trať. Dôvodom boli zhorené niektoré elektrické káble. No jemu a jeho mechanikovi sa podarilo dať auto pred semifinále dokopy a Karola sme videli na štartovom rošte z druhej lajny. Skvelou jazdou vybojoval v semifinále postupujúce 2.miesto.
Vo finále patril Karol spoločne s Bittmanom a Častoralom k najväčším favoritom divízie SuperTouringCars -2000. Prvé tri kolá boli na prvých troch miestach práve spomenutí jazdci. No po pravotočivom "vracáku" trafil Karol jednu zväčších jám a praskla mu poloos. Tým pádom sa boj o popredné priečky pre Karola v Slovakia Ringu skončil.

Konečné poradie: 1)Častoral/CZE; 2)Bittman/CZE; 3)Goth/HUN; 4)Heinz/AUT; 5)Kohbach/AUT; 6)ŠEDIVÝ/SVK

Najbližšie Karola čaká 05.-06.04.2015 závod v maďarskom Máriapócsi. Verme, že sa už prikloní šťastíčko aj na Karolovu stranu a uvidíme ho na "bedni".