Celkové vyhodnotenie seriálov na východe:

V sobotu 13.1.2018 sa v Poprade - Matejovce uskutočnilo záverečné vyhodnotenie ESX CUP-u za športovú sezónu 2017. Okrem tried tohtoročného regionálneho seriálu východ boli na podujatí ocenení i prví traja jazdci seriálu MM SR+SP Quad a Pohár SMF tried MX50, MX65, MX Ladies a voľný amatér (MX1hoby, MX2hoby). Na tomto vyhodnotení nesmeli chýbať ani naši jazdci a prezident Motocross club Skýcov Marián Bernát. Pohár za 3. miesto regionálneho seriálu východ ESX CUP v kategórií Ladies si odniesla Michaela Bernátová. Nina Bullová získala pohár za 3. miesto v kategórií MX Ladies Pohár SMF. Naším jazdkyňám blahoželáme a prajeme vela úspechov v ďalšej sezóne.

Celkové vyhodnotenie Countrycrossu a Endura:

Dňa 2.12.2017 sa vo Valčianskej Doline uskutočnilo celkové vyhodnotenie Countrycrossu a Endura. Na tomto podujatí sa zúčastnili aj niektorí naši jazdci z Motocross clubu Skýcov aj s prezidentom klubu Mariánom Bernátom. Pohár z toho podujatia si odniesol len jeden jazdec a to Rudolf Siklienka, ktorý absolvoval všetky tieto závody, a tak si celkovo vybojoval 367 bodov a získal tak nádherné 1. miesto. K jeho úspechu mu blahoželáme a všetkým naším jazdcom prajeme veľa úspechov v roku 2018.

Celkové umiestnenie v súťaži tímov:

V súťaži tímov si naši jazdci tiež počínali veľmi dobre. Keďže bolo našich jazdcov veľa mali sme založené dva súťažne tímy. Tím Motocross club Skýcov 1 v zložení: Rudolf Siklienka, Erik Siklienka, Marián Matejov, Erik Mikuš a Erika Gaherová sa umiestnili celkovo na 7. priečke. Tím Motocross clubu Skýcov 2 v zložení: Patrik Marek, Miroslav Tánečka, Mário Belica, Martin Žikavský a Štefan Dávid Malí skončili celkovo na 15. mieste. Všetkým jazdcom blahoželáme k ich úspechom a prajeme veľa šťastia v roku 2018.

Celkové vyhodnotenie seriálu Budovec cup 2017:

Celkové vyhodnotenie seriálu Budovec Cup 2017 sa uskutočnilo 7.10.2017 v areáli Brezno Lúčky po odjazdení 5. kola. Na tomto slávnostnom vyhodnotení nesmeli chýbať ani naši jazdci z Motocross cubu Skýcov, ktorý sa na tomto seriáli natrápili niekedy poriadne. Medzi najmenšími jazdcami Pitbike do 12r. nás reprezentoval Alexander Belica, ktorý odjazdil celkovo 3 kolá tohto seriálu získal tak 24. bodov a umiestnil sa na krásnom 12. mieste vo svojej kategórií. V kategórií pitbike nad 12 rokov nás reprezentovali dvaja naši jazdci a to Patrik Pauček a Martin Tomčík. Patrik Pauček skončil celkovo na nádhernom 3. mieste odjazdil celý seriál, a tak sa mu podarilo nazbierať krásnych 140 bodov a medzi všetkými jazdcami skončiť na krásnom 39 mieste. Martin Tomčík po odjazdení dvoch kôl skončil na 10. mieste vo svojej kategórii a celkovo nazbieral 47 bodov a medzi jazdcami skončil na 104.mieste. Z nežného pohlavia nás reprezentovali v triede Ženy nad 12r. Nina Bullová a Michaela Bernátová. Celkovo na 1. mieste s počtom odjazdených kôl 5. nazbierala Nina 199 bodov a celkovo medzi všetkými jazdcami skončila na krásnom 9. mieste. MIchaela Bernátová bohužiaľ pre smutnú udalosť v rodine nemohla absolvovať 5. kolo, a tak po odjazdení 4 kôl skončila na 7. mieste a nazbierala 96 bodov a medzi všetkými jazdcami sa umiestila na 62. priečke. V triede Amatér nás reprezentoval Tomáš Šútor, ktorý odjazdil iba jedno kolo získal 3 body a umiestnil sa vo svojej kategórií na 32. mieste. V triede Junior nad 85 cm3 sa medzi sebou doťahovali dvaja naši jazdci, a to Štefan Dávid Malý a hosťujúci Dušan Hudok. Štefan však odjazdil všetkých 5 kôl a získal celkovo 146 bodov a vo svojej kategórií skončil na 5. mieste. V absolútnom poradí obsadil 35. priečku. Dušan Hudok po odjazdení 1kola získal celkovo 15. miesto za 16 bodov a celkovo skončil na 150. priečke. V E2 nás reprezentoval Marián Matejov, ktorý odjazdil poctivo celý seriál a vybojoval si nádherné 4. miesto za 167 získaných bodov. V absolútnom poradí skončil na 24. pozícií. V Triede Hobby nás reprezentovali traja naši jazdci a to: Rudolf Siklienka, Patrik Marek a Martin Žikavský. Rudolf skončil vo svojej kategórí na prekrásnom celkovom 1. mieste a dokopy si nazbieral 205 bodov čo v celkovom hodnotení získal krásnu 4. priečku. Martin odjazdil len 1 kolo získal tak len 10 bodov  a umiestil sa vo svojej kategórií na 29. mieste. Patrik Marek získal 38. miesto po odjazdení 3 kôl. Všetkým jazdcom za ich reprezentáciu ďakujeme a prajeme veľa úspechov do ďalšieho roku.