MM SR Enduro Lišov spolu s Maďarmi a Poliakmi

V dňoch 27.-28. apríla 2019 sa v obci Lišov pri Dudinciach uskutočnilo tretie podujatie tohtoročného seriálu MM SR v endure a country crosse 2019. Po dvoch country crossoch bolo toto úplne prvé podujatie klasického endura. Súčasťou šampionátu bol tento rok i enduro majstrová Poľska a Maďarska, Alpe Adria a MACEC. Prví jazdci vyrazili na trať  v okolí Lišova v sobotu i v nedeľu už o 8,00 hod. Na tomto podujatí sa zúčastnil aj náš Motocross club Skýcov, ktorému sa darilo na výbornú. V kategórií SP E2 nenašiel počas dvoch dní žiadneho premožiteľa a s veľkým časovým predstihom došiel do cieľa na krásnom prvom mieste náš skvelí jazdec Rudolf Siklienka. Jeho kamarát Marián Matejov vo svojej skupine SP E3  prvý deň trošku poľavil a do cieľa prišiel na druhom mieste. Na druhý deň si svoju jazdu užil na výbornú a tak čiarovú rovinku prešiel ako prvý. Celkovo tak tiež obsadil nádhernú zlatú priečku. V triede Dorast nás reprezentoval Patrik Pauček, ktorý si odniesol celkovo 5. miesto. Medzi Hobby E2 nás reprezentoval aj Erik Mikuš, ktorému sa na tomto závode nedarilo a do cieľa každý deň dorazil na 21. priečke. V skupine hobby E3 si zajazdil aj Erik Siklienka, ktorý prvý deň dorazil do cieľa na druhom mieste na druhý deň mal Erik šťastia viac a obsadil prvú priečku. Celkovo si tak vybojoval tiež zlaté miesto. Týmto naším skvelým jazdcom sa darilo ohromne, a tak aj v skupine tímov sa umiestnili na krásnom prvom mieste, tak ako na podujatí v Skýcove. Naším jazdcom blahoželáme a prajeme veľa šťastia na ďalšom závode.

Motocrossový areál v Skýcove opäť ožil zvukom motoriek.

Druhý aprílový víkend sa v Skýcove na Košariskách uskutočnilo 2. kolo MM SR v Countrycrosse a quad. Aj napriek chladnému počasiu si do Skýcova prišlo zmerať sily 247 pretekárov a 26 pretekárov na štvorkolkách aj zo zahraničia. Všetci členovia motocross clubu Skýcov pod vedením M. Bernáta si priali aby trošku popršalo, ale dažďa bolo veľmi málo. A tak už od piatka museli DHZ Sľažany trať zavlažovať. Počas oboch súťažných dní sa jazdilo na 10km okruhu, v sobotu v protismere a v nedeľu v smere, takže každý deň bol zaujímavý pre pretekárov a aj pre návštevníka. Aj napriek pár zraneniam si pretekári užívali krásne upravenú trať, ktorej súčasťou bol extrém test cez polená, gumy a kamene. Keďže motocross club Skýcov má výborných jazdcov a domácu trať poznajú, dali o tom vedieť všetkým a za oba dni vyhrali 1. miesto v súťaži tímov v zložení: M. Matejov, R. Siklienka, E. Siklienka, E. Mikuš a P. Pauček.
GRATULUJEME!!!
Za týmto veľkým podujatím, ktoré trvalo dva dni sa skrýva veľa práce a tu treba poďakovať hlavne všetkým sponzorom, členom klubu, traťovým komisárom, organizačnému výboru, obsluhe v bufetoch a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zdarnému priebehu pri organizácii podujatia.

Seriál Enduro a CountryCross 2019 + QUAD zahájený tradične v Borskom Mikuláši

Posledný marcový víkend 30.-31.3.2019 sa stretli na Búroch – v Borskom Mikuláši priaznivci Slovenského endura a countrycrossu. Na závode sa celkovo zúčastnilo 275 motocyklových pretekárov a 26 štvorkolkárov. Trať v Borskom Mikuláši je veľmi náročná pretože väčšinu povrchu tvorí piesok, po ktorom keď prejde veľa jazdcov na trati sa okrem dún a bubnov objavia aj jamy a povrch je potom veľmi náročný. Pretekalo sa celkovo v 18 kategóriách. Motocross clubu Skýcov reprezentovali: Marián Matejov, Rudolf a Erik Siklienkovci, Patrik Pauček, Marián Bernát, Michaela Bernátová a Erika Gaherová. V triede  SP E2 nás reprezentoval Rudolf Siklienka, ktorý zo zdravotných dôvodov bohužiaľ už v prvej jazde odstúpil. Marián Matejov si v kategórií SP E3 počínal o niečo lepšie. Prvý deň odjazdil na 8. mieste na druhý deň do cieľa došiel na 6. priečke. Celkovo vo svojej triede skončil na krásnej 6. priečke. Erik Mikuš v kategórií Hobby E2. Celkovo sa na tomto závode umiestnil  obsadil prvý deň 11. miesto na druhý deň sa mu moc nedarilo a skončil na 19. priečke. Celkovo obsadil 15. miesto. V triede Hobby E3 si v prvej jazde počínal na výbornú Erik Siklienka, no v druhom kole sa mu moc nedarilo, a tak si vybojoval 5. miesto. Celkovo 8.miesto si medzi Dorastencami vybojoval Patrik Pauček, ktorý v prvej jazde obsadil 6. miesto a v druhom kole skončil na 7. priečke. Z nežného pohlavia nás reprezentovali v tomto závode dve jazdkyne, a to Erika Gaherová, ktorá si na trati počínala na výbornú, a tak obsadila striebornú priečku. Michaela Bernátová celkovo vybojovala 5. miesto. V skupine Quad 2 nás reprezentoval aj prezident Motocross clubu Skýcov, ktorý sa svojej štvorkolke obsadil celkovo 6. priečku. Všetkým naším jazdcom blahoželáme k ich prvému úspechu a prajeme viac šťastia na nasledujúcom závode, ktorý sa uskutoční 13. - 14.4. 2019 na trati v Skýcové Košariská.