Keskomobil Auto Show 11.-12.11.2016 v Orechovej Potôni:

Záver sezóny na  okruhu Slovakia Ring už tradične patrí rely jazdcom, ktorí sa aj tento rok 11. - 12. novembra predvidli v plnej kráse na podujatí Keskomobil Auto Show 2016. Na tomto závode jazdili špičkový jazdci vrátane aktuálneho juniorského majstra sveta v rely Simone Tempestiniho či svetová dvojka Martin Koči, ktorý sa divákom predstavil vo farbách L Racing Teamu. Na závode sa zúčastilo celkovo 88 pretekárov a medzi nimi aj náš tím Motocross club Skýcov, ktorý sa odhodlal presedlať z dvoj kolesových motorkárskych tátošov na štvorkolesové autá. Reprezetoval nás Róber Šútor spolu s Tomášom Šútorom na Octávii a po prvýkrát vo svojom živote si na pretekárskom aute Fort Fiesta zajazdil aj náš Motocrossový prezident Marián Bernát s kopilotom Jakubom Záležákom. Naši jazdci vo svojích kategóriách nezaháľali a obsadili nádherné miesta. Šutorovcom sa vo svojej kategórií podarilo obsadiť krásne 5.miesto. A náši úplny nováčikovia si vybojovali prekrásne 6.miesto. V mene celého Motocross clubu Skýcov im blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších závodoch.

Fotky nájdete tu:

Preteky do vrchu Autopola - Jankov vŕšok:

V dňoch 30. - 31.7.2016 O ZTŠČ MOTORŠPORT Bánovce nad Bebravou organizovali tento rok už 23. ročník pretekov automobilov do vrchu na známej trati Uhrovec - Jankov vŕšok pod názvom Autopola. Na tomto závode sa celkovo zúčastnilo 109 jazdcov z Pólska, Slovenska, Austrálie a Rakúska. Ako každý rok ani teraz nemohli chýbať naši kamaráti z Automotoklubu Pezinok - Pavol Jajcaj a Marek Foldy. Prvý deň sa na krásnom 2. mieste nielen vo svojej kategórií ale aj v celkovom závode podarilo umiestniť Paľovi, ktorý však na druhý deň skončil na 4. mieste. Jeho kolega Marek sa umiestnil prvý deň na 4. mieste a na druhý deň skončil na 2. mieste. K ich úspechom im blahoželáme a prajeme veľa šťastia na ďalšom závode.

SlalomShow v Dunajskej Strede:

Dňa 21.5.2016 sa v Dunajskej Strede na motokárovej dráhe uskutočnil pretek pod názvom SlalomShow, na ktorom sa zúčastnili aj naši jazdci - Karol Šedivý a Róbert Šutor. Karolovi Šedivému sa podarilo umiestniť nielen vo svojej kategórii E2 nad 1600ccm na 1.mieste, ale aj v celkovom vyhodnotení skončil na absolutnom 1.mieste. Nášmu druhému jazdcovi Róbertovi Šutorovi sa vo svojej kategórii A3 do 2000ccm podarilo umiestniť aj napriek technickej poruche  motorového vozidla na krásnom 7.mieste. K ich úspechom im blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom závode.

8. ročník motokárovej Sečianskej 6- hodinovky v Dolnej Seči:

8. ročník motokárovej Sečianskej 6- hodinovky sa konal aj tento rok dňa 14.5.2016 v Dolnej Seči. Po prvýkrát sa ho zúčastnil aj Motocross club Skýcov v zastúpení: Michaela Bernátová, Jakub Bernát, Marián Bernát, Marek Hrachovický, Tomáš Hudec a Michal Luzbeťák. Na ich prvom závode aj napriek premenlivému daždivému počasiu sa im darilo veľmi dobre. Z jedenástich tímov sa im podarilo umiestniť na nádhernom 6. mieste. K ich úspechom im blahoželáme a prajeme veľa šťastia v ďalšom závode.

Fotografie nájdete tu:

VEĽKÁ NOC V MAĎARSKU PRINIESLA SKVELÉ 2.MIESTO!!!

Už ako je zvykom, počas Veľkej noci sa zónoví jazdci stretávajú v maďarskom Máriapócsi. Za slnečného preteku sa v Máriapócsi stretla pred plným publikom zónová špička, ale aj amatérski jazdci z Maďarska.
Tréningy a prvá rozjazda bola naplánovaná na nedeľu. Rozjazdy boli v réžii Čecha Častorala, Šedivého a Maďara Gótha. Karol si za tri druhé miesta vybojoval prvú pozíciu v B-semifinále. Svojou profesorskou a kontrolovanou jazdou si ustrážil vedúcu pozíciu až do konca, čo mu sľubovalo štart z prvej lajny vo finále.
Do pondelkového finále sa vedľa neho postavil Častoral a až do cieľa sa nič vážne neudialo, 1. miesto bral Častoral, 2.miesto ŠEDIVÝ a 3.miesto Csirmaz.
Karolovi patrí v celkovom bodovaní 2. priečka. Na vedúceho Častorala stráca iba 5 bodov.

´´Úvod sezóny na výbornú´´

Druhý marcový víkend odštartoval rallycrossovú sezónu v strednej Európe. Karoloví fanúšikovia nemuseli ani tak ďaleko cestovať, pretože prvý podnik sa konal u nás na SlovakiaRingu.
Počas chladnej soboty bola na programe okrem tréningu aj jedna rozjazda. V tej Karol obsadil 3.miesto za Čechom Častoralom a Rakúšanom Leonhardsbergrom.
Nedeľné slnečné doobedie prinieslo ďalšie dve rozjazdy. V druhej rozjazde Karol obsadil opäť 3.miesto za Častoralom a Čechom Bittmanom. V tretej rozjazde si Karol pohoršil o jednu priečku, keďže sa objavili problémy s predným pravým kolesom, no nakoniec sa mu podarilo prísť do cieľa za prvým Maďarom Luigim, druhým Častoralom a tretím Bittmanom.
Semifinále väčšiu drámu neprinieslo, z prvého semifinále postupovali Častoral, ŠEDIVÝ a Glinz; z druhého semifinále Bittman, Góth a Michal.
Do finále sa Karol postavil až z druhej lajny, no už hneď po štarte sa držal vedúcej dvojky Častoral-Bittman. Bittmana sklamala technika jeho novopostavého Peugeotu 208 a Karol tak išiel na druhé miesto. S vytvorením dostatočného náskoku Častorala a Karola pred tretím Maďarom Góthom obaja zvoľnili a pošetrili tak svoje autá. Na finálovom poradí sa už nič nemenilo, prvý Častoral, za ním ŠEDIVÝ, Góth, Michal, Glinz a Bittman.
Už o dva týždne, na Veľkú noc nás čaká ďalší závod a to v maďarskom Máriapócsi.